Dünya Engelliler Günü

Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürümüz Osman Bölükbaşı Dara, Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yardımcı ve Şube Müdürü Servet Şahin, Gürbulak Atatürk İlkokulu Müdürü Hakan Dinçbudak, Gürbulak köyü muhtarımız Mehmet Ali Şahin ve Gürbulak Atatürk İlkokulu öğretmenleri ile birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Gürbulak köyünde ikamet eden engelli vatandaşlarımız Samet UÇAR, Fatmagül UÇAR, Miraç GÜLTEKİN, Gülnur GÜLTEKİN, Medine Hatice UÇAR, Eymen GÜLTEKİN, Savaş ESRİGÜN, Deniz ESRİGÜN ve Bahar ESRİGÜN’ü evlerinde ziyaret ettiler. Buluşmada engellilerle tek tek ilgilenen heyet üyeleri, engellilerin ailelerini dinleyerek sorunları hakkında bilgi aldılar.

Ziyaretler sonunda bir konuşma yapan Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Osman Bölükbaşı Dara, yaşam akışının insanın kendi kontrolünde olmadığını belirterek ;

"Her birimiz aslında birer engelli adayıyız. Engelliler önemli bir kesim, nüfusun ortalama yüzde 15’ini temsil ediyorlar. Olabildiği kadar onların hayatını kolaylaştırmak, yaşam kalitelerini arttırmak, önlerindeki fiziki engelleri kaldırmak adına toplum olarak çalışmalar yapmamız gerekiyor. Çalışma azmi, cesareti ve fedakârlıklarıyla ülkemiz için her türlü özveriden kaçınmayacaklarını her şart ve ortamda daha önce de defalarca ispatlamış olan engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hangi hizmetler sunulursa sunulsun, ne yapılırsa yapılsın onların haklarının ödenemeyeceği de aşikardır.” şeklinde konuştu.