Sosyal Sorumluluk Projesi

Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Osman Bölükbaşı DARA tarafından başlatılan “Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında başarılı öğrencilere laptop dağıtımı kampanyasının ikincisi, 6 Kasım 2018 tarihinde Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü makamında gerçekleştirilmiştir.

Gürbulak Köyü muhtarı Mehmet Ali GÜLTEKİN ve Gürbulak Köyü Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcı Resul SOSUN ‘un katıldığı törenle 8 adet laptop öğrencilerden İbrahim UÇAR, Zeynep BORAN, Zehra EZGİ, Nuran ÖZGÜVEN, Birhat GÜLTEKİN, Miraç İRVUL, Yıldız GÜLTEKİN ve Sude GÜLTEKİN ‘ e hediye edilmiştir.

 Daha önceden kullanılıp da, kullanılır durumdaki laptoplar revize edilerek bağış yapan hayır sahiplerinden tedarik edilerek başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmıştır. Bu girişim hem vatandaşlar tarafından hem de öğrenciler arasında sevinçle karşılanmıştır.

 Törende konuşma yapan Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Osman Bölükbaşı DARA;

 “Her şeyin devletten beklenmemesi gerektiğini, sosyal sorumluluk projesi kapsamında herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayarak, laptop bağışı yapan 6‘ sı Doğubayazıtlı, 2‘ si İstanbullu hayır sahiplerine teşekkür etmiştir. Bu tür etkinliklerin toplumun diğer kesimlerine bir mesaj vermesini amaçladığını belirten DARA, başka alanlarda da bu tür faaliyetlerin devam edeceğini söylemiştir.”