10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ

10 Kasım 2021

Gürbulak Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğümüzce İstiklal mücadelemizin lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünü saygı ve minnetle anıyoruz. 

Bölge Müdürümüz Sn.Kadri KARAKUŞ'un günün anlam ve önemi ile ilgili konuşması;

"Ülkemizin Milli Egemenliği ve Bağımsızlığı yolunda kazanılan emsalsiz zaferlerin Başkahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü, aramızda ayrılışının 83. Yıl dönümünde milletçe saygı ve minnetle yâd ediyoruz.

Atatürk;  Askeri dehası, ileri görüşlülüğü, kararlı devlet adamı duruşu, milletine olan sonsuz güveni ve fikirlerindeki evrensellik ile tüm dünyada her daim saygı ile anılan bir lider olmuştur.

Zorlu şartlar altında milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmış; emsalsiz bir zafere attığı imzayla başarılı bir komutan ve lider olarak tarihe damga vurmuştur. Anadolu topraklarına gömülerek yok edilmek istenen, ancak esaret nedir bilmeyen büyük milletimizin önünde yeni bir ufuk açan Atatürk, dünyaya ilham kaynağı olmuştur.

Aziz milletimizin her şeyini ortaya koyarak büyük bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran Ulu Önder Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyete, ilk günkü gibi aynı güç, aynı çaba ve gayretle sahip çıkmalıyız. Kutsal vatan toprakları uğruna dökülen şehitlerimizin kanlarını ve gazilerimizin fedakârlıklarını asla unutmadan Cumhuriyetimizi temel değerleri doğrultusunda daha ileriye taşımalıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere işaret ettiği hedefler yolunda, iç ve dış mihraklara karşı milli birlik ve beraberlik yolundan ayrılmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanımız uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum."