ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

03 Mart 2021

Gürbulak Sınır Kapısına 3 kilometre mesafedeki tır parkı yakınlarında 2 Mart 2020'de, Gürbulak Gümrük Müdürlüğüne ait servis araçlarına yönelik roketli saldırıda şehit düşen personellerimiz Mustafa TÜRK, Özgür KAVASTAN ve Ramazan TURAN için anma programı düzenlenmiştir.
Programa Doğubayazıt Kaymakam V. Murtaza ERSÖZ, Bakanlığımız Risk Yönetimi Tasfiye ve Döner Sermaye Genel Müdür Yardımcısı Kadir GÜNDOĞDU, Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Veysel ÇİFTCİ, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Osman YIKIN,  Iğdır Ticaret İl Müdürü Ender ÖNAL, İlçe Emniyet Müdürü Ömür ARIK, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür ÜNGÜT, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan KÖSEN, Doğubayazıt İlçe Müftüsü Adem ÖZDEMİR, Iğdır Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Enver Levent TURAN, , Büro Memursen Genel Başkan Yardımcısı Abdullah KOYUNCU katılmıştır.
Gerçekleştirilen programda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Sn.Bölge Müdürümüz Kadri KARAKUŞ'un yaptığı konuşmada;
Bir sene önce bugün..
Bu saatlerde ..
Terörün alçak ve hain yüzünü bir kere daha gördük ve yaşadık. Bayrağın dalgalandığı her yer vatandır şıarıyla vazifenin kutsallığına olan inançlarıyla görev yerlerine gelmekte olan arkadaşlarımız hain terör örgütü tarafından hedef alınmıştır. Yalnız arkadaşlarımız değil, arkadaşlarımız nezdinden tüm gümrük camiası ve devletimiz hedef alınmıştır. Bu menfur saldırının acısını millet olarak hissettik.
Kayıplarımız oldu. Birliğimize, dirliğimize kasteden hain saldırıda 3 arkadaşımız şehit oldu, 46 arkadaşımız gazi oldu, bir askerimiz de saldırı sonrası yapılan operasyonda gazi oldu. Acılarımız hala çok taze, arkadaşlarımızın eksikliklerini hissediyoruz, yokluklarını yaşıyoruz.
Bizleri engellemeye çalışanlar, yolumuza mayın döşeyenler, servis otobüslerimize roketlerle saldıranlar, savunmasız masumları hedef alanlar hiçbir zaman başarıya ulaşamadılar, hiçbir zaman da ulaşamayacaklardır!
Terörü lanetliyor, telin ediyoruz.
Bu elim saldırı belleğimize kazındı, gelecek nesillere aktaracağız. Kaybettiğimiz arkadaşlarımızı, canından bir parça veren gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız!
Daha büyük bir hizmet aşkıyla, kaybettiklerimizin hatıralarına layık olmanın büyük sorumluluğunda, gücümüzün son haddine kadar, kanımızın son damlasına kadar, vazife bildiğimiz bu yolda çalışmaya devam edeceğiz.
Şehit verdiğimiz arkadaşlarımız Özgür KAVASTAN, Mustafa TÜRK ve Ramazan TURAN'ı rahmetle anıyor, bir daha böyle acılar yaşatmamasını yüce Allahtan niyaz ediyorum.
Yıkılmadık yıkılmayacağız!
ifadelerini kullandı.
Bölge Müdürlüğümüz Personel Müdür V. Ayşe EMEÇ ise şehitlerin öz geçmişine ait bilgiler vererek terörü lanetledi.
Anma programı, Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından lokma tatlısı dağıtılmasıyla son buldu.